Markéta Kukuczková

Dula a terapeutka ženského zdraví

ŽENY, DĚKUJI za tyto krásné reference

Jsem vděčná, že zrovna Markétka byla součástí mého porodního týmu. Je velmi empatická a nádherně dokázala komunikovat s personálem porodnice v Třinci Na Sosně. Konkrétně s paní primářkou pro mě byly dvě úžasné ženské podpory, kdy mě až dojímalo, kolik lásky a porozumění může být, když se sejdou lidé se srdcem na správném místě. Žena během porodu je velmi citlivá na emoce lidí kolem a vnímám, že se lehce nechá strhnout a to vnímám jako další obrovské plus, že Markétka korigovala veškerou komunikaci a držela nádhernou energii mého porodu.

Je to člověk na správném místě a doporučuji každé ženě, aby si dopřála ten luxus mít u porodu dulu Markétku. Markétka mi byla i velkou oporou během přípravy na porod a také mi velmi pomohla zpracovat trauma z prvního porodu, za to jsem jí hodně vděčná.

Markétko děkuji, za práci kterou děláš.

Michaela

alena reference

Markétka je úžasný člověk, který mě provedl celým mým těhotenstvím. Po prvním porodu jsem měla velký strach z toho, jak bude můj druhý porod probíhat. Hned jsem věděla, že u něj nechci být sama jen s manželem, ale s někým, kdo bude znát mé přání, podpoří mě, a že se na něj mohu 100% spolehnout. A Markétka přesně tento člověk je. Byla jsem s ní v osobním kontaktu každý měsíc, kdy jsme si povídaly, cvičily a připravovala mě na den D. Pokud jsem cokoliv potřebovala během celého těhotenství, mohla jsem kdykoliv zavolat a napsat. Když se rozbíhal porod, byli jsme spolu v nepřetržitém kontaktu, pak jsem odjela do porodnice, kde jsem začala být mírně nervózní. Když přišla Markétka, vše ze mě spadlo. Vytvořila mi krásné prostředí, pomohla krásně zvládnout kontrakce a připravit mě na zrození miminka. Pokud bych se měla ohlédnout zpět, určitě bych nic neměnila. Ještě jednou moc děkuji za tvou péči.

Alena

iva reference

Markétě děkuji za velmi krásnou hlubokou a citlivou předporodní a porodní péči. Jsem moc vděčná a raduji se z toho, že jsme mohli mít tak skvělou průvodkyni a pomocnici v situacích, které nebyly vůbec jednoduché.

Iva

katerina reference

Markéta mně provázela obdobím mého těhotenství a porodu. Byla mi velkou oporou. Její zkušenosti, intuitivní nalazení, péče, odborné znalosti, to vše mi dodalo pocit velké opory a péče. Každá žena v těhotenství si zaslouží někoho takového mít, člověka, který provede všemi pochybnostmi a nesnázemi, které umí těhotenství a porod přinést.

To co bych chtěla vyzdvihnout je schopnost Markétky vykomunikovat v porodnici téměř vše možné i nemožné. Dokáže být ve vzájemném souladu s lékaři, respektovat je ale zároveň pevně hájit potřeby ženy. Svým vyzařováním dokáže zdravotníky a všechny kdo se účastní porodu stmelit za jedním cílem, být oporou a podporou ženě a zázraku zrození.

Je také skvělou průvodkyní přechodovými rituály, masérkou, učitelkou, přítelkyní. Děkuji, že jsi mě provedla.

Kateřina

nikol reference

Dlouho dopředu jsem věděla, že mít svou dulu u porodu bude to nejlepší rozhodnutí a prala bych si, aby to byla v naši společnosti norma pro všechny ženy, které si to přejí a ne jen výsada těch, co si tuto službu mohou dovolit. Nicméně mít u porodu Markétku, to je teprve nádhera. Market byla jsi naprosto perfektní a moc dobře si pamatuji, jak si přesně věděla, co potřebuji jako bych Ti to říkala, ale ve skutečnosti jsem nemusela. I díky Tobě na svůj porod vzpomínám ráda, děkuji Ti za to. Děkuji, že jsi byla součástí zrození našeho syna.

Nikol

luvi reference

Markétka je Dula s velkým D. Je empatická a citlivá, žena na svém místě, nohama na zemi a hlavou v oblacích, břichem ve svém středu, ze kterého se umí nacítit a postavit za druhou ženu. Je to královna, je pokorná vůči životu a nepotřebuje svoje kvality vystavovat na obdiv, on to život dělá za ni. Jsem nesmírně ráda, že jsem zažila opečování v těhotenství a pak její přítomnost u porodu své dcerky. Určitě bych ji doporučila každé ženě, která si přeje rodit s respektem k sobě i miminku. Děkuji vesmíru za krásnou zkušenost a Markétce za její přítomnost a podporu při porodu.

Luvi

jana reference

Nikdy nezapomenu na první setkání s Markétkou. Vlastně každá chvíle s ní mě naplnila láskou a přijetím… Po její laskavé péči jsem se vždy cítila krásně opečovaná a plná pozitivní energie, která z Markétky září…

Jana

Markétku nám k porodu zařídil samotný vesmír a ten ví, proč a co činí. Její energie během těhotenství i porodu byla úžasná a obohacující a my ji za ni děkujeme. Porod jsem si vysnila trochu jinak, než 20,5 hodin kontrakcí, avšak s Markétkou a mým úžasným mužem jsme to zvládli nakonec krásně a jen díky její péči bez poranění. Rozhodně doporučuji všem ženám tuto péči a službu. Každá žena, ač je informovaná, sebevědomá a rozhodná, může být během porodu zranitelná, vyčerpaná a bezradná….tak to prostě je. A je k nezaplacení mít tam nejen v těchto okamžicích člověka znalého, klidného, objektivního, pozitivního, který je tam pro vás a za vás, a který vás v tom prostě nenechá. Děkujeme

Jana, Milan, Jenovéfka

valentyna reference

Dulu jsem chtěla od začátku a brala jsem to jako takovou pojistku, abych se během porodu cítila bezpečněji. Zpětně to beru jako nutnost. Markét nám nejen pomohla během těhotenství, kdy nám předala důležité info ohledně porodu, partnera naučila příjemnou těhotenskou masáž, kterou jsme prováděli denně, dala mi plno skvělých bylinkových čajů, bylinky na napářku,… a kdykoliv jsem potřebovala, byla na telefonu ochotna poradit a povzbudit. Její pomoc byla důležitá i během začátku porodu, kdy pomohla odhadnout, kdy odjet do porodnice, aby to bylo ještě bezpečné. Při příjezdu nás hned čekala na parkovišti a od té doby byla s námi a ani se nezastavila – měla s sebou výborný čaj, brčko, příjemná světýlka, oleje na masáže a prostě vše, co bylo třeba. Navíc pomohla i po porodu, zajít do sprchy atd. Potěšil i krásný obrázek placenty, kapsle, tinktura a pěkné srdíčko z placenty, které nám Markét donesla na porodní pokoj. Doteď jsme spolu v kontaktu a můžeme ji s radostí doporučit.

Valentýna

martinka reference
reference michaela

Markétka byla nejen mým doprovodem k porodu, ale také oporou, rádkyní, psychologem a hlavně přítelkyni. Samotná péče před, během i po porodu byla perfektní. Jsem vděčná, že byla v těchto chvílích se mnou. I díky ní, byl můj porod nezapomenutelný a krásný.

Michaela

lenka reference

Markétka je žena na správném místě! Ví, jak podpořit a také ví, kdy má nechat druhého se nadechnout a rozjímat sám! Neskutečně mi pomohla při prvním porodu! Její slova mi pak zněla v hlavě při porodu doma podruhé, kdy jsem vlivem okolností i sama sobě rodila bez ní. Ovšem vlastně s ní, byla v mém srdci! Je neskutečná! Přesně taková jakou žena potřebuje v tak nejvíce citlivém čase, jako je období těhotenství a porodu. A vím, že nejen tehdy je báječná, protože se krásně naladí i na jiné pocity mimo těch těhotenských. Jsem šťastná, že mi přišla do života a moc si přeju, aby v něm hodně dlouho zůstala.

Lenka

martina reference

Markéta je velmi přátelská, otevřená a lidská. Dokáže Vám dát veškerou svou pozornost a péči, a to jak péči o Vaši duši, ale i tělo, které se připravuje na příchod děťátka. Umí Vás opečovat při samotné porodu, ale už i ve fázi těhotenství. Naučí Vás také jak pečovat sama o sebe, poradí jak se připravovat, jak ulevit Vašemu tělu, ale také naučí Vašeho muže Vás opečovávat i doma. Pomůže Vám zahnat Vaše všemožné obavy, odborně zodpovědět všemožné otázky, uklidnit, zklidnit nebo jen vyslechnout, zasmát se, pohladit, podpořit. Dokáže se vcítit do Vašich potřeb a být i velmi praktická, hledat možnosti, varianty, které vyhovují právě Vám a Vašemu děťátku. A když na to přijde, tak si při porodu s Vámi i zatančí.

Martina

reference web michaela

K Markétě jsem se přihlásila na těhotenské cvičení. Již po první lekci jsme věděla, že to bylo dobré rozhodnutí. U cvičení se tělo krásně protáhlo a závěrečné meditace ještě více zesílily napojení na miminko. Vlídný hlas Markéty dokázal uklidnit tělo i mysl. Byla takovou průvodkyní mým těhotenstvím. Posléze jsme u Markéty absolvovali s partnerem přípravu na porod. Markéta mě i partnera uklidnila a utvrdila v tom, že porod je naprosto přirozený a mé tělo ví co má dělat. Také naučila mého muže jak o mně pečovat v podobě masáží na úlevu od bolesti. Při porodu jsem využila techniku dýchání, kterou jsme praktikovaly i na cvičení. A hlavně klid v duši, že vše dopadne tak jak má. Cvičení s Markétou bych doporučila každé těhulce. A pokud uvažujete i dulu u porodu, Markét je jasná volba.

Michaela

natali reference

Natali

reference jana

Jana

Setkání s Markétou bylo ihned okouzlující, plné energie a bylo jasné, že to nebude naposledy. Cítila jsem, že právě Markétka je ta ŽENA, která mi pomůže být ještě klidnější, vyrovnanější a připravenější na celý proces příchodu miminka. Byla pro mě obrovskou oporou a já ji za to velmi děkuji. A i kdyz příchod miminka nebyl takový, jaký jsem plánovala a byl velmi rychlý, tak i přesto byla u mě a s námi. Děkuji za to.

Michaela

lucie reference

Když jsem se podruhé rozhodovala, jak proběhne můj porod, nechtěla jsem nic ponechat náhodě jako u prvního, kdy to dopadlo hrozně. Sice byl porod přirozený, ale nakonec kvůli vyčerpání musel být použit vex. Dále přirostlá placenta a malou jsem viděla až další den. To vše jsem se rozhodla změnit. A také jsem nechtěla řešit hlídání me 3leté dcery babičkami, chtěla jsem, aby tohle zastal manžel. Na doporučení své kamarádky jsem vybrala ze dvou dul právě Markétu, která mě již na první pohled oslovila. Každé setkání mě jen upevnilo v tom, že ona je ta pravá, která mě bude doprovázet u porodu. Oproti prvnímu porodu jsem tak předporodní období vnímala ještě víc přirozeněji společně s bylinkami a cvicenim, které mi Markéta doporučila. Perfektnim relaxem byla i měsíc před porodem Markétina masáž. Pár dní před porodem jsem si dala napářku, opět na doporučení. V den porodu začalo slabé krvácení a nepravidelné kontrakce a mně došlo, že už je tu den D. Volala jsem Markétě a ta mi sdělila, ať odpočívám, že nejspíše večer pojedeme rodit. Vše probíhalo tak jak řekla a já vklidu večer nakojila svou starší dceru a jakmile kontrakce už nesnesitelně bolely, vykřikla jsem, že už potřebuji jet. Nemusím ani říkat, že Markét to již cítila. Manžel pak Markétě zavolal a už jsme jeli. V porodnici jsem byla otevřená na 5 cm a pokaždé, co byly kontrakce, mě Markéta silné obejmula tak, že veškerou bolest jsem nesdílela pouze já, ale byla tu ona, co to prožívala se mnou. Měla jsem strach z bolesti, ale ona mě upevnila v tom, že ta bolest musí být, aby vše mohlo pokračovat tak jak má. Poté mi po nahřívání hráze praskla voda a já asi na 3 zatlačení porodila. Byl to můj nejlepší porod v životě a také nejsilnější zážitek, a to hlavně díky člověku, který to celé sdílel se mnou. Děkuji moc Markét. A když už si vyberete dulu nebo porodní asistentku, musíte ji věřit na 100 %, aby jste si to mohli užít tak jako já svůj porod.

Lucie